Uvádíme na trh nový dopravní knoflík ZNAKNOB1

 

Společnost Značky Morava, a.s. představuje nový certifikovaný dopravní knoflík Znaknob1 určený pro zafrézování do povrchů vozovek.

 

Dopravní knoflík se vyznačuje vysokou retroreflexí, která napomáhá řidičům v noci i za zhoršených klimatických podmínek (mlha, silný déšť) udržet správný směr jízdy.

 

Samotné otěruvzdorné prizmatické skleněné odrazové sklíčko, čítající tisíce malých bodů, je ke knoflíku fixováno prostřednictvím dvousložkového akrylového lepidla (3M™ Schotch-Weld DP 8810 NS) s vysokou rázovou pevností – odolností proti nárazům. Lepidlo je nestékavé, vytvrzené a poskytuje výbornou adhezi. Velmi odolný trvanlivý spoj zajistí rychle vytvořenou pevnou vazbu s konstrukční pevností během několika minut. Snižuje tak dobu čekání a zvyšuje efektivitu práce.

 

Dlouhou životnost celého optického prvku zajišťuje samotné tělo knoflíku vyrobené z šedé litiny, které je v porovnání s jinými typy knoflíků, dostupných na tuzemském trhu, navíc ošetřeno speciálním povlakem ZABRAŇUJÍCÍMU VZNIKU KOROZE.

 

Litinové tělo má vysokou tlakovou odolnost 200 kN přičemž tlaková odolnost samotného reflexního odražeče je 60 kN.

 

Optické prvky jsou dnes nedílnou součástí vodorovného dopravního značení a stali se efektivním doplňkem pro bezpečný a plynulý provoz. Bezesporu mnohem lépe zpřehledňují celkovou situaci na komunikacích a řidiče nutí k větší pozornosti a tím i opatrnosti. Osoba za volantem tak má větší jistotu o správné poloze vozidla na vozovce i o okamžitém směru jízdy.